V mnohom sme tvory, ktoré žijú podľa svojich návykov, a tieto návyky vytvára prostredie, v ktorom žijeme. V dobrom aj v zlom.
Metodika SZĽH

Brankári Hokejových talentov po kempe SZĽH: Boli to 4 dni plné skvelých tréningov na ľade i na suchu. Vrátane správy SZLH a videa

28.03.2021 / Aktuality HT SZĽH O klube HT

 

Pred pár dňami sme vás informovali, že aj hráči Hokejových talentov boli nominovaní do krátkodobých tréningových kempov SZĽH v Námestove. Tieto majú dnešným dňom úspešne za sebou. 

David Pelach, jeden z brankárov Hokejových talentov ktorý sa kempu zúčastnil, to zhodnotil nasledovne: ,,Som vďačný za to, že som sa tohto brankárskeho kempu SZĽH mohol zúčastniť. Boli to 4 dni plné skvelých tréningov na ľade i na suchu, vo vynikajúcej atmosfére a partii. Mám veľmi rád takýto brankársky “drill”. Ďakujem trénerom, ktorí sa nám plne a super venovali. Budem makať naďalej, aby som sa mohol týchto kempov zúčastnovať a tým posúvať svoju výkonnosť vpred.''  Na margo samotného trénovania tiež dodal: ,,Všetky cviky boli robené takou formou, že ma bavili, či korčuľovanie alebo drill chytanie. Nebol cvik, ktorý by ma vyslovene nebavil. Tréneri nám vysvetľovali, prečo to tak robiť a kedy to tak robiť. A hlavne bolo zaujímavé ich počúvať, keďže majú veľa skúseností.''

Veríme, že podobná príležitosť pre mladých hráčov a brankárov sa opäť čoskoro naskytne. 

Prinášame vám plnú správu SZĽH spolu s videom o tom, ako kempy prebiehali:


Energický kemp mladej generácie brankárov na Orave, Lašák: Kľúčové je získať si ich dôveru

NÁMESTOVO (SZĽH) – Kým v sezóne 2019/20 mali mládežnícki brankári až sedem spoločných kempov, v aktuálnom ročníku absolvovali vôbec premiérový. V Námestove sa od minulej stredy do nedele zišlo 36 mladých brankárskych nádejí, ktorých viedlo sedem koučov vrátane Jána Lašáka. Bývalí majstri svojho remesla pripravili početnej skupine tínedžerov bohatý program. Nechýbalo pilovanie hokejových zručností, zábava či dobrá nálada.

Tréneri ju – ako vždy – od prvého dňa úpenlivo budovali. Vystupňovali ju v sobotu, keď počas dvoch dopoludňajších tréningov pripravili pre obe brankárske skupiny atraktívnu súťaž. V hre bola kofola k obedu od koučov pre každého v prípade, že mladí brankári zvládnu zozbierať všetky puky po tréningu do bandasky za 50 sekúnd. Najväčšia zápletka prišla v čase, keď kouči vedome ukryli jeden puk na pleci niekdajšieho trenčianskeho brankára Miroslava Hálu. Chlapcom v maskách chvíľu trvalo, kým zámer odhalili a posledný puk našli. Aj keby však nestihli splniť zadanie do 50 sekúnd, isté bolo, že za energický a oduševnený prístup k tréningu kofolu od trénerov predsa len dostanú. Aj dostali.

Ján Lašák, ambasádor mládežníckych brankárskych kempov na Slovensku, vraví, že pre koronakrízu sa s mladými nádejami nestretli už vyše roka. „Chlapci nám veľmi chýbali. Naše brankárske kempy máme všetci veľmi radi. Sme jednoducho jeden tím, chlapci aj tréneri dokopy. Nemohli sme sa dočkať.“

Na ľade ho počas bohatého programu – každý deň dvojfázový pobyt na ľade pre obe skupiny – dopĺňalo sexteto kolegov. Miroslav Hála, Martin Klempa, Dominik Guriš, Dušan Sidor, Dušan Vlk a Peter Ševela. Príležitosť dostali aj brankári s ročníkom narodenia 2007. „Máme tu naozaj mladých chalanov. Tento rok uvidíme skoro všetky 2007-ky, aby sme ich spoznali a pripravili si ich. Samozrejme, nasledujú starší chalani až po reprezentáciu do 20 rokov, z ktorej máme dvoch brankárov. Máme aj viacero trénerov, aby kvalita tréningu bola dostačujúca, aby sme sa každému mohli venovať detailne, individuálne. Aby sme s každým mohli zdieľať čo najviac informácií v procese zdokonaľovania. Každý mladý brankár potrebuje takúto iniciatívu a v rámci nej kempy zručností, ale aj prednášky. Chlapcom sa snažíme doručiť komplexný balík vecí. O to viac nás teší, keď od nich počúvame pozitívne reakcie. V porovnaní s prvým kempom spred vyše troch rokov sme sa všetci veľmi posunuli. Najmä však chalani, ktorí pravidelne posúvajú svoje zručnosti na vyšší level,“ hovorí majster sveta z MS 2002.

Ján Lašák i jeho trénerskí kolegovia majú s partiou mladých mužov v maskách žičlivý vzťah. Udržiavajú pravidelný kontakt cez sociálne siete, kde majú založenú spoločnú skupinu. Keď majú možnosť stretnúť sa fyzicky – ako od stredy do nedele v Námestove – zahrajú si stolný tenis, ale aj karty. „Pracujeme s generáciou, pri ktorej je potrebné získať si jej dôveru. Touto cestou sa snažíme ísť. V trénerskom štábe nás je približne tridsať. Pravidelne komunikujeme, rozprávame sa s chalanmi a môžem konštatovať, že ich dôveru sme si vďaka tomuto prístupu získali. Pretože nám pravidelne telefonujú, pýtajú sa, chcú sa posúvať vpred. Preto sme tu. Ku každému chlapcovi si urobíme zopár poznámok, ktoré posúvame trénerom v kluboch. Poukazujeme na silné stránky, ale i na to, čo ešte bude potrebné zlepšiť,“ dodáva Ján Lašák.

Nominácia brankárov na VT v Námestove:

SR 20: Šimon Opatovský (HK Trnava), Tomáš Boľo (MŠK Púchov). SR 18: Andrej Julínek (BARANI Banská Bystrica), Roman Kaľavský (HC Košice), Daniel Ďuriš (MHA Martin).

SR 17: Adam Gajan (HK ŠKP Poprad/MHKM Skalica), Adam Gerhardt (HK Dukla Trenčín), Maximilián Lednický (MHA Martin), Jozef Žilinec (MMHK Nitra), Marek Pisarčík (HK ŠKP Poprad), Matej Dúbravský (Hasselby Kalvesta/Švéd.).

SR 16: Tobias Klimčák, David Pelach (obaja HT MHK 32 L. Mikuláš), Jozef Cintula, Filip Vyskoč (MHKM Skalica), Adrián Scherhaufer (HK Trnava), Sebastián Pribula (HC Košice), Lukáš Fursten (HK Dukla Trenčín), Alexej Kanás (MHA Martin), Michal Dubek (HK Ružinov´99 Bratislava), Dominik Židek (HK´95 Považská Bystrica), Jakub Obžera (HKM Zvolen – mládež).

SR 15: Ján Bútora, Dominik Klbík (obaja MsHKM Žilina), Sebastián Bodnár (HC Košice), David Pohanka, Roberto Leonardo Henriquez (HC Slovan Bratislava – mládež), Richard Rafaj (HO Hamikovo), Patrik Brezáni (HKM Zvolen – mládež), Sebastián Martinko (HK ŠKP Poprad), Bruno Bojtoš (BARANI Banská Bystrica), Alan Lenďák (MMHK Nitra), Filip Mojdis (Mládež HC 46 Bardejov), Brian Majerčík (HK Altis Orava), Jakub Murín (MHA Martin), Dominik Bežo (HC Topoľčany).

Text a fotografie: SZĽH, hockeyslovakia.sk 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie