Podpora autonómie (čiže samostatnosti) detí, ako aj vytvorenie dostatku príležitostí na voľnú, ale aj riadenú hru pri športovaní sú dôležité pre rozvoj motivácie a zdravého prístupu k športu vo všeobecnosti.
Metodika SZĽH

Ďalší tréningový kemp v Námestove s našimi hráčmi z U16, brankármi a trénerom Hokejových talentov

15.05.2021 / Aktuality HT SZĽH Tréneri HT

 

Hráči Alexander Sejna, Oliver Korbáš, bránkári Tobias Klimčák, David Pelach aj tréner Hokejových talentov, Ladislav Karaffa boli nominovaní SZĽH na výcvikový tábor do Námestova od 13.-16. mája 2021.   

Všetko odštartoval tréning na ľade vo štvrtok poobede. ,,Boli to náročné dni, akcia končí v nedeľu doobedňajším zápasom. V priebehu 4 dní chalani odohrali 3 zápasy a 3 tréningy ako na ľade tak aj na suchu,'' približuje tréner Karaffa. Kým tréningy boli plánované na doobedie, zápasy boli skôr v poobedňajších a večerných hodinách. 

,,Pre chlapcov je to prvá akcia na reprezentačnej úrovni. Získajú množstvo informácií ohľadom rôznych tréningových metód,'' dopĺňa Karaffa, ,,Dúfam, že si z týchto dní odnesú maximum a posunie ich to v ich hokejovom raste. 

,,Len od chlapcov záleží, koľko informácií si z tohto kempu vezmú pre seba a odovzdajú svojim spoluhráčom v klube,'' uzaviera Karaffa. 

Na poslednú chvíľu sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil z akcie Ján Zimáni. V nominácii ho nahradil Oliver Korbáš. Na zraze sa zúčastnil aj Alexander Sejna, pozvaná bola opäť dvojica brankárov Tobias Klimčák a David Pelach. 

Rodičia podobný krok vítajú. Mamina brankára Davida Pelacha povedala: ,,David je vďačný, ze sa znova dostal do nominácie VTB kempu U17. V kolotoči brankárskych tréningov je vo svojom živle a je veľmi spokojný.''

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: archív HT, Alexander Sejna

 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie