V mnohom sme tvory, ktoré žijú podľa svojich návykov, a tieto návyky vytvára prostredie, v ktorom žijeme. V dobrom aj v zlom.
Metodika SZĽH

Deťom v núdzi sme pomohli pri zážitkovom pobyte v prírode

05.03.2021 / Aktuality HT HT pomáhajú O klube HT

Deti zo slabších sociálnych pomerov môžu mať problém ísť do prírody alebo dostať sa k pohybu a športu. S týmito deťmi sme mali možnosť spolupracovať už v decembri, kedy sme pre ne pripravili zoom tréning Hokejových talentov. Keďže pandémia pokračuje, využili sme možnosť jazdiarne Mútnik, ako nášho rodinného priateľa, ktorý ponúkol malú netradičnú aktivitu pre deti v núdzi.

Jedno piatkové popoludnie v polovici februára, 2 dievčatá mohli stráviť spoločný čas vonku vrámci Charitas Liptovské talenty.
Boli sme na Mútniku pri koňoch a teploty klesli možno aj mínus 15°C.

 

Počasie bolo studené ale pekné a zimné. A taký bol aj náš spoločný čas. Dva kone nám vyviedli zo stajne. Mali sme pre ne pripravenú surovú mrkvu, ktorá je ich lahôdkou. Kŕmenie bola zábava, veď kto sa odváži dať svoju ruku pred konské zuby? Aj keď máte veľkú mrkvu na dlani, stále je to vaša ruka. :)

Nasledovala starostlivosť o kone. Dievčatá pomocou rôznych hrebeňov vyčistili koníkom srsť aj hrivu. Postroj a jeho upevnenie bol ďalší zodpovedný krok. Ten sme nechali na koniarky. No a potom už prišla na rad samotná jazda na koni. Spoločne s koníkmi na uzde sme postupovali prírodou.

Tieto milé spoločné zážitky si radi zopakujeme. Nielen pri prácach pri starostlivosti o tieto zaujímavé zvieratá, čistení stajne nevynímajúc, ale aj jazde ako takej.

Ďakujeme jazdiarni Mútnik za ochotu a spoluprácu.

 


Pomáhame si navzájom

Kým my sa dokážeme podeliť s deťmi o šport, nadácie a partneri pomáhajú Hokejovým talentom. Týmto by sme chceli poďakovať Komunitnej nadácii Liptova za podporu projektu, vďaka ktorému sme mohli zakúpiť dresy pre našich dorastencov. Veríme, že aj dizajnovo zaujímavé dresy môžu pomôcť deťom zvýšiť záujem o šport a byť hrdým hráčom hokeja.

 Text a foto: PR Hokejové talenty
 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie