Chápaním priorít a faktorov úspechu v rôznych situáciách dokážu tréneri vytvoriť prostredie, ktoré umožní hráčom efektívne riešiť rôzne útočné a obranné herné situácie a nie iba realizovať vopred určené úlohy. 
Metodika SZĽH

Hlinka Gretzky Cup 2021 očami zakladateľa Martina Cibáka a klubového inštruktora Milana Sejnu

17.08.2021 / Aktuality HT O klube HT

 

Legendárny turnaj Hlinka Gretzky Cup 2021 máme za sebou a pre Slovensko veľmi úspešne. U18 ukázala tímovosť a bojovnosť, hodnoty, ktoré k hokeju rozhodne patria.

Ako vnímame tento skvelý výsledok u nás v klube? Položili sme tri stručné otázky Martinovi Cibákovi, zakladateľovi Hokejových talentov a taktiež klubovému inštruktorovi Milanovi Sejnovi. 
 

 

 

Ako hodhotíte Slovensko na Hlinka Gretzky Cup 2021?
Milan: Je to krásny úspech potvrdený novým smerovaním slovenského hokeja a zapájaním nových tréningových metód. To sa ukazuje ako veľmi prospešné pre slovenský hokej.
Martin: Je to historický moment a veľmi pozitívny výsledok pre slovenský hokej. Máme tu generáciu veľmi talentovaných hráčov a formujúcich sa nových lídrov. Pevne verím, že je to dobrý prísľub do budúcna.

Čo dopomohlo k tomuto výsledku?
Milan: Myslím že projekt U18 a dobrý mix hráčov z projektu a zo zahraničných líg. A samozrejme kvalitná práca všetkých zainteresovaných.
Martin: Je tam viac faktorov, ktoré na to mali vplyv. Jeden je projekt U18 v Piešťanoch od SZĽH. Hráči tam majú špičkové zázemie a kvalitný tréningový proces. Ďalší je, že hráči boli developovaní v dobrých juniorských organizáciách najmä v zahraničí. Je to aj pre nás záväzok pre zlepšenie dorasteneckej a juniorskej ligy na Slovensku. Toto nám ukazuje cestu ako zlepšiť juniorskú súťaž.

Aký myslíte že to má dopad na našu mládež?
Milan: Určite je to motivačné pre deti a mládež ,že slovenský hokej zas ožíva.
Martin: Našou ďalšou a dlhodobou prioritou v Hokejových talentoch o.z. je skvalitniť a nastaviť tréningový program pre dorasteneckú a juniorskú kategóriu, ktoré sú kľúčové. Preto pripravujeme projekty, o ktorých budeme našich členov postupne informovať.
 

Šimon Nemec, kapitán Slovenského družstva na HGC 2021 bol na besede s Hokejovými talentami,prečítajte si tu.

Komplexné štatistiky o turnaji nájdete na hockeyslovakia.sk.  

 

O turnaji 

Hlinka Gretzky Cup navazuje na Světový pohár juniorů či Pacifický pohár, pořádaný od roku 1991 v Japonsku. Od roku 1997 probíhá v České republice a na Slovensku, jméno legendárního hokejisty a trenéra Ivana Hlinky nese od roku 2004. V roce 2018 bylo do názvu turnaje vloženo ještě jméno kanadské hokejové legendy Waynea Gretzkyho a od tohoto roku si také pořadatelství turnaje pravidelně střídají Česko+Slovensko a Kanada.
Hlinka Gretzky Cup, kterého se účastní hráči do osmnácti let, je prestižní přehlídkou hokejových talentů z Evropy a zámoří. (Zdroj: hlinkagretzkycup.cz) 

 

 

 


Text a foto: PR Hokejové talenty o.z.
Fotky sú ilustračné z prípravného zápasu dorastu Hokejových talentov so Zvolenom, august 2021 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie