Moderný ľadový hokej potrebuje hráčov schopných vedieť prečítať hru a rýchlo reagovať ako kolektív v rôznych ofenzívnych a defenzívnych situáciách.
Metodika SZĽH

Kongres SZĽH - zväz má nové vedenie, úpravu vekových kategórii a rozpočet

 

V pondelok sa v Bratislave konal kongres SZĽH, ktorý pojednával o niekoľkých dôležitách témach.
 

,,Nové vedenie SZĽH tvoria ľudia, ktorí pomáhajú napredovaniu hokeja na Slovensku. Zmeny v mládežníckych kategóriách pomôžu hráčom v ich rozvoji. Aj v našom klube vychovávame deti podľa modernej metodiky a nastavenej vízie zväzu, s ktorou vychováme nie len kvalitných a perspektívnych hráčov do budúcna ale tiež ľudí s hodnotami.’’ Martin Cibák, spoluzakladateľ Hokejových talentov o.z.
 

  • Delegáti Kongresu SZĽH schválili úpravu definície vekových kategórii pre prebiehajúci olympijský cyklus. V novom modeli už nefiguruje kategória „kadeti“ ani príslušná „liga kadetov“. Zmena vychádza z návrhu Komisie mládeže SZĽH, ktorá ju vyše trištvrte roka konzultovala a upravovala s mládežníckymi klubmi aj prostredníctvom seminárov.

 

  • Delegáti odsúhlasili rozpočet na rok 2022. Hokejové hnutie bude hospodáriť najmä s príspevkom od ministerstva školstva, ktorý bude vo výške 9,5 miliónov eur.

 

  • Prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) na nasledujúce štyri roky bude naďalej Miroslav Šatan.

 

  • Spoznali sme aj členov Výkonného výboru SZĽH.

 

Tlačová konferencia po kongrese so slovami Miroslava Šatana tu

Informácie o priebehu kongresu tu.

 


Text: PR Hokejové talenty, hockeyslovakia.sk 
Foto: hockeyslovakia.sk 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie