Počas etapy športovej predprípravy by sa zápasy mali vnímať skôr z pohľadu podpory rozvoja každého jednotlivca, pričom výsledok tímu má menšiu dôležitosť.
Metodika SZĽH

Matúš Sukeľ: cvičiť sa dá vonku aj vo vnútri (video)

29.01.2021 / Aktuality HT Tréneri HT Poradňa

Profesionálny hráči a priatelia Hokejových talentov idú príkladom.

Matúš je v klube HC Sparta Praha od roku 2019. Aby sa stal profesionálnym hráčom, makal denno denne a nepoľavuje ani teraz. Okrem prípravy na ľade má v tréningovom pláne napríklad posilňovanie a cviky na stabilitu.

,,Najradšej využívam balance board, ktorý pomáha zlepšiť stabilitu na korčuliach,'' povedal, ,,je potrebné sústrediť sa na každý pohyb, inak sa rýchlo stane, že sa doska skĺzne. Je to niečo iné.''

Aktuálne Matúš trénuje dvojfázovo. Denne strávi na ľade zhruba hodinu a na suchu intenzívnym tréningom cca tiež. Všetko záleží aj od toho, koľko sa hrá zápasov.
Jeho pozdrav pre Hokejové talenty a tip na cvik na balance boarde si pozrieš tu.


Matúš Sukeľ
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, Slovensko
Aktuálny klub: HC Sparta Praha
Úloha v Hokejových talentoch: fanúšik :)

Sleduj Matúša na Instagrame.

 

enlightened TIP
Na balance boarde sa dajú robiť rôzne cviky, nie len drepy.
Nemáš profi balance board? Nevadí! Stačí si nájsť dostatočne dlhú dosku a rúru alebo valec. Na začiatok sa dá použiť menší valec neskôr aj väčší. Niekedy postačí aj flaška s vodou.

 


Zdieľajte vaše zážitky, označte @hokejovetalenty a #hokejovetalenty na sociálnych sieťach. Ak hľadáte inšpiráciu čo všetko sa dá v prírode robiť alebo kam sa dá na Liptove zájsť, pozrite aj náš ebook na bit.ly/podmenato.

 


Text: PR Hokejové talenty
Foto: archív Matúš Sukeľ, HC Sparta Praha

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie