Počas etapy športovej predprípravy by sa zápasy mali vnímať skôr z pohľadu podpory rozvoja každého jednotlivca, pričom výsledok tímu má menšiu dôležitosť.
Metodika SZĽH

Medzinárodný turnaj European Hockey Games (EHG) preveril náš dorast

 

Prehĺbiť spoluprácu medzi hokejovými klubmi v Európe, zvýšiť počet zápasov počas sezóny pre developovanie (rozvoj) a výkon hráčov. Aj to sú ciele turnaja European Hockey Games (EHG).

Ten sa premiérovo konal 26.-29. mája 2022 v českej Plzni. Prvý ročník EHG hostil aj špeciálneho hosťa, tím z Kanady. Chlapci kategórii U17 mali tak možnosť zmerať si sily s rovesníkmi z 10 tímov zo 6 krajín. Patril medzi nich aj náš dorast, ktorý od tejto sezóny vedie hlavný tréner Vladislav Urban a tréner Michal Labaj, ktorý chlapcov trénoval v nižších ročníkoch. Tréneri vďaka výbornej vzájomnej spolupráci si aj prostredníctvom tohto turnaja prebrali hráčov z Kadetov do dorastu.

 

 

 

Tréneri si turna pochvaľovali. Bol to prvý takého druhu, ktorý sa stane súčasťou European Hockey League. Niečo sme vyhrali a niečo aj prehrali. Za 4 dni sme odohrali 7 náročných zápasov, kde sa chlapci ročníka 2006-2007 presvedčili, že len tvrdá práca na tréningoch je cesta k úspechu. Pre nás je to predovšetkým skvelá konfrontácia medzinárodného hokeja. Chalani, ktorí prechádzajú z ,,kadetského hokeja" k dorastu nabrali obrovské množstvo skúseností. Tie nám zároveň ukazujú, na čom máme riadne zapracovať.

 

 

 

Chlapcom patrí pochvala za zodpovedný prístup a reprezentáciu nášho klubu, školy a mesta. 


Pre dovysvetlenie, v máji sa hral turnaj European hockey Games. Ale celkove sa všetky zápasy, ktoré hráme, rátajú do European Hockey League. Takéto turnaje (European Hockey Games) sa budú hrať pravidelne. Najbližší by mal byť v auguste, potom na Vianoce a potom v apríli 2023. Dejiská turnajov ešte nie sú určené, no za náš klub sa snažíme, aby sa turnaj hral aj u nás v Liptovskom Mikuláši.

 

 

  

 

 

 


Text: PR Hokejové talenty, tréneri
Foto: archív trénerov 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie