Počas etapy športovej predprípravy by sa zápasy mali vnímať skôr z pohľadu podpory rozvoja každého jednotlivca, pričom výsledok tímu má menšiu dôležitosť.
Metodika SZĽH

Nábor rozhodcov

 

Rozhodca tvorí dôležitú súčasť hokejovej infraštruktúry. Nie nadarmo sa hovorí ,,no refs, no game''. Zároveň je to jedna z možností ako byť súčasťou aktívnej hokejovej rodiny.

Stredoslovenský zväz ľadového hokeja (SsZĽH) každoročne organizuje otvorené kurzy. Konajú sa v druhej polovici augusta. 

V klube Hokejové talenty o.z. od novej sezóny 2022/2023 nemáme žiadneho rozhodcu. Preto sa môže stať, že SZĽH nám nepridelí zápas. Týmto by sme radi vyzvali rodičov, fanúšikov či ďalších záujemcov, aby sa zúčastnili seminára a získali licenciu. 

Stredoslovenský zväz ľadového hokeja organizuje počas víkendu 20.-22. mája 2022, Kurz rozhodcov ľadového hokeja, ktorý sa bude konať v priestoroch Hotela Viktória a na zimnom štadióne v Martine. Ďalšie informácie na webe SSZĽH tu.

 

 

V prípade, že máš záujem stať sa rozhodcom regionálneho zväzu ľadového hokeja a rozhodovať v súťažiach riadených SZĽH môžeš sa obrátiť na Stredoslovenský zväz ľadového hokeja hokej.sszlh@gmail.com.

 

Pravidelné edukovanie arbitrov ako športových odborníkov prispieva k zvýšeniu kvality samotnej hry. Osveta je dôležitá.

 

Viac informácií nájdete aj na webe sszlh.sk

 

Zaujímavosť

Rozhovor s extraligovým rozhodcom z LM, Tomášom Knižkom si prečítate tu

 

  

  

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: archív Hokejové talenty 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie