Chápaním priorít a faktorov úspechu v rôznych situáciách dokážu tréneri vytvoriť prostredie, ktoré umožní hráčom efektívne riešiť rôzne útočné a obranné herné situácie a nie iba realizovať vopred určené úlohy. 
Metodika SZĽH

Nábor rozhodcov

 

Rozhodca tvorí dôležitú súčasť hokejovej infraštruktúry. Nie nadarmo sa hovorí ,,no refs, no game''. Zároveň je to jedna z možností ako byť súčasťou aktívnej hokejovej rodiny.

Stredoslovenský zväz ľadového hokeja (SsZĽH) každoročne organizuje otvorené kurzy. Konajú sa v druhej polovici augusta. Týmto by sme radi vyzvali rodičov, fanúšikov či ďalších záujemcov, aby sa zúčastnili seminára a získali licenciu. 

Stredoslovenský zväz ľadového hokeja organizuje 22.-23. augusta 2022, Kurz rozhodcov - školenie I. kvalifikačný stupeň, ktorý sa bude konať v priestoroch Hotela Victoria a na zimnom štadióne v Martine.

V prípade, že máš záujem stať sa rozhodcom regionálneho zväzu ľadového hokeja a rozhodovať v súťažiach riadených SZĽH môžeš sa obrátiť na Stredoslovenský zväz ľadového hokeja hokej.sszlh@gmail.com.

Intro k semináru sa koná v Liptovskom Mikuláši 17. augusta 2022 pod záštitou Mareka Mihajla. 

 

Pravidelné edukovanie arbitrov ako športových odborníkov prispieva k zvýšeniu kvality samotnej hry. Osveta je dôležitá.

 

Zaujímavosť

Rozhovor s extraligovým rozhodcom z LM, Tomášom Knižkom si prečítate tu. Podcast s Tomášom si vypočujete tu. 

 

  

  

 


Text: Draci Liptovský Mikuláš
Foto: archív Hokejové talenty 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie