Moderný ľadový hokej potrebuje hráčov schopných vedieť prečítať hru a rýchlo reagovať ako kolektív v rôznych ofenzívnych a defenzívnych situáciách.
Metodika SZĽH

Richard Jusko (8HT) víťazne na Fitness Challenge

U našich hráčov podporujeme individuálny prístup k tréningom, ktorý môže spestriť prípravu. O to viac nás teší zdielať ich úspechy v ďalších športových odvetviach a inšpirovať tak ostatných.

 V Liptovskom Mikuláši sa 25. júna 2022 konali historický prvé Majstrovstvá Slovenska vo Fitness challenge. Zúčastnil sa jej aj Richard Jusko (8HT), ktorý vyhral vo svojej kategórii chlapci 13-15 rokov.

 

 

Rišo na margo svojho úspechu povedal: ,,Na súťaži sa mi páči, že je v 6 cvikoch zapojená každá svalová partia, takže jedinou výhodou ktorú môžte mať je, že máte komplexne natrénované. Určite som mal veľmi silnú konkurenciu, keďže borec, ktorý skončil druhý mal len o 9 opakovaní menej ako ja. Účasť na podobných súťažiach ma učí nielen ku rešpektu k súperovi, ale tiež napríklad tomu, že treba makať naplno každý zo 6 cvikov, teda až do konca.’’ 

Hlavný organizátor Michal Barbier: ,,Som rád, že sa Rišo zúčastnil, doteraz som ho nepoznal. Táto súťaž je fajn spôsob, ako si overiť svoju silu a vytrvalosť, ktorú potrebuje pre akýkoľvek šport.’’

Fitness Challenge je nová disciplína, ktorá vznikla v roku 2021 pod záštitou IFBB. IFBB je asociácia, ktorá zastrešuje fitness a kulturistiku vo svete. Na Slovensku je zastúpená SAFKST - Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja.

 

  

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: archív Richard Jusko

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie