Deti sa učia lepšie vtedy, keď sú viac vtiahnuté do hry, preto je niekedy lepšie nechať ich len hrať sa.
Metodika SZĽH

SZĽH pre trénerov: seminár o tvorbe ročného tréningového plánu

23.05.2021 / Aktuality HT SZĽH Tréneri HT

 

Vzdelávanie trénerov pod taktovkou Slovenského zväzu ľadového hokeja pokračuje. V piatok 21. mája 2021 sa uskutočnil prvý seminár o tvorbe ročného tréningového plánu (cyklu), RTC na základe herných rolí hráča. Viedol ho Radovan Somík ako regionálny inštruktor pre Žilinský kraj.

Zúčastnili sa ho klubový inštruktor Milan Sejna s trénermi Jergušom Čánim a Vladimírom Urbanom za Hokejové talenty o.z. spoločne s trénermi z Ružomberka. 

 

 

Zväz týmto aplikuje do klubov nové metódy tvorby ročného tréningového cyklu. Aj keď sa to týka všetkých kategórií od tých najmenších, táto sobota bola venovaná práve hráčom z kadetskej kategórie. Jedná sa o nový prístup, doteraz sa s tým tréneri v takejto podobe nestretávali. 

Regionálny inštruktor, v našom prípade pán Somík, bude zbierať spätnú väzbu komunikáciou s klubmi a priamo návštevami v klube. Týka sa to napríklad ako sa hráči do toho dostali, ako im to ide. 

,,Ako klubový inštruktor za Hokejové talenty o.z. sa budem týchto seminárov zúčastňovať raz za mesiac a tlmočiť informácie ďalej trénerom,'' povedal Milan Sejna, a zároveň dopĺňa, ,,kladieme dôraz na vzdelanie trénerov, lebo len tak sa vieme posunúť ako organizácia vpred.'' 

Rozvíjanie hokeja v regiónoch začal SZĽH už v septembri 2019, keď sa vytvorili pozície regionálnych manažérov a regionálnych inštruktorov. Viac o ich práci sa dočítate aj na stránkach zväzu.  

 

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: Archív Hokejových talentov 

 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie