Dnes už nestačí mať napríklad „dobré ruky“, aby hráč mohol hrať v elitnej kategórii. Je potrebné byť zároveň vyzretým športovcom, rozumieť ofenzívnym aj defenzívnym aspektom hry a – čo je najdôležitejšie – mať schopnosť dokázať nájsť cestu ku krátkodobému a hlavne dlhodobému úspechu v športe.
Metodika SZĽH

SZĽH ukončil sezónu, pripravujeme sa na leto

02.04.2021 / Aktuality HT SZĽH

 

Sezóna je teraz oficiálne ukončená Slovenským zväzom ľadového hokeja. O tom, že sa jednalo o veľmi netradičné obdobie asi netreba príliž veľa písať, uplynulá hokejová sezóna 2020/2021 bola asi jedna z najnepríjemnejších. Ako povedal Milan Sejna, klubový inštruktor Hokejových talentov o.z., nedopadla vôbec podľa našich predstáv. 

,,Prvý krát vrámci našej organizácie sme do súťaže prihlásili aj družstvo dorastu. Na túto sezónu sme sa tešili a stále dúfali, že sa situácia zlepší. Je nám to všetkým ľúto, deti odohrali minimum zápasov. O to viac veríme, že budúca sezóna už bude regulárna,'' doplnil Sejna. 

Práca klubu pokračuje. Momentálne už pripravujeme nové trénerské zloženia na nadchádzajúcu sezónu. A veríme že letná príprava začne načas. Počítame aj s letnými kempami v prvej polovici augusta. 
 

Informácia Slovenského zväzu ľadového hokeja: 


BRATISLAVA (SZĽH) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) sa na svojom nedávnom zasadnutí opätovne zaoberal otázkou predčasného skončenia amatérskych súťaží.

Po posúdení stavu a odporúčaní príslušných riadiacich orgánov súťaží sa stotožnil s názorom, že pre amatérske súťaže už nie je v sezóne 2020/2021 možné realizovať odohratie všetkých častí podľa rozpisu príslušnej súťaže, nielen z dôvodu pretrvávajúcej nepriaznivej pandemickej situácie a platných nariadení autorít štátu, ale aj pre pribúdajúci počet zimných štadiónov, ktoré ukončujú prevádzku. Z týchto dôvodov rozhodol o ukončení amatérskych súťaží organizovaných SZĽH. Ide o všetky súťaže s výnimkou Tipos Extraligy a Slovenskej hokejovej ligy, ktoré sú profesionálne seniorské súťaže a môžu prebiehať na základe udelenej výnimky.

Výkonný výbor SZĽH rozhodol o predčasnom skončení súťaží Extraligy žien, 2. ligy seniorov, Extraligy juniorov, 1. ligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, žiackych súťaží a súťaže prípraviek pre sezónu 2020/2021 a poveril riadiace orgány príslušných súťaží procesne zabezpečiť ich predčasné skončenie.

Text: SZĽH, hockeyslovakia.sk

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie