Počas etapy športovej predprípravy by sa zápasy mali vnímať skôr z pohľadu podpory rozvoja každého jednotlivca, pričom výsledok tímu má menšiu dôležitosť.
Metodika SZĽH

Titan arena ožila hokejbalom

29.05.2022 / Aktuality HT Tréneri HT Zápasy a turnaje

 

Letná príprava nemusí byť len o cvičení v posilke alebo na bicykli. Súčasťou sú aj rôzne priateľské turnaje, napríklad v hokejbale. L2hockey Cup je turnaj v hokejbale pre mladšie kategórie, ktorý po Gajaroch a Bratislave zavítal aj do Liptovského Mikuláša. Posledná májová sobota tak patrila hráčom kategórií U9 a U10.

 

 

 

Na Liptove sa stretlo 5 klubov vrátane Hokejových talentov, ktoré vytvorili celkovo 11 družstiev. Keď rozhodca zapískal, okolitý svet sa zastavil a hra úplne pohltila chlapcov aj dievčatá. Hralo sa na polovičných ihriskách na dvoch plochách v Titan arene.

,,Vytvorené podmienky boli skvelé,” pochvaľoval si aj hlavný organizátor Ľubomír Líška.

 

 

 

 

Tréner Hokejových talentov Vladimír Bella: ,,Tento hokejbalový turnaj bol veľmi dobrým spestrením letnej prípravy pre 4. a 5. ročník . Chceli sme, aby si zahrali všetci chlapci ktorí mohli a tak sme prihlásili až 4 družstvá na turnaj a to jedno do kategórie U9 a 3 do U10. Najmladší mali na turnaji 4 družstvá a po 2 výhrach a 1 prehre v základnej časti sa prebojovali do finále, kde porazili súpera 9:3 a mohli sa tešiť z víťazstva.

V kategórii U10 sa tiež naše družstvá nestratili a obsadili 2.,3. a 6. miesto zo 7 družstiev, pričom nestačili len na hokejbalových špecialistov z Popradu. Bola radosť sledovať radosť z hry aj zápal chalanov a aj radosť po hocijakom víťazstve, ale aj smútok po prehre, čo sú prirodzené emócie.

Každým zápasom sa naši chalani zlepšovali, keď si postupne zvykli na trošku iný typ práce s hokejkou pri hre s loptičkou na betóne. Výsledok samozrejme nie je dôležitý, ale potešilo nás ako sa dokážu chalani zapáliť pre hru. Vďaka patrí aj rodičom, ktorí vytvorili dobrú kulisu a aj pomáhali pri organizácii a servise pre chlapcov, takže sme spolu zažili jeden pekný víkendový deň so športom, ktorý majú chalani určite veľmi radi.''

 

 

 

 

V kategórii U10 skončili ako prví Popradskí piráti (modrí), druhí boli Hokejové talenty (modrí), tretí Hokejové talenty (červení). 

V kategórii U9 ostala výhra v LM pre Hokejové talenty, druhí boli Belania a tretie družstvo Medokýš. Celkové výsledky pripájame aj nižšie. 

Odmenený však odchádzal každý účastník, ceny deťom odovzdával Ján Laco, ktorý obidva štadióny aj prevádzkuje. ,,Podobné akcie u nás vítame. Nie len, že sa využíva priestor zimného štadióna počas jarných mesiacov, zároveň má mládež možnosť zmerať si sily v tomto športe, ktorý má k hokeju azda najbližšie,” povedal Laco a dodal: ,,O týždeň takto na víkend sa u nás koná aj 13. ročník Országh Cup-u, najväčšieho hokejbalového turnaja v Európe. Aj touto cestou naň všetkých pozývam.


 

 

Hokejbalových akcií na Slovensku veľa nie je. ,,To je tiež jeden z dôvodov, prečo každoročne organizujeme L2Hockey Cup. Názov doslova znamená Love to Hockey, šancu dostávajú všetci, ktorí majú k hokeju či hokejbalu srdcom blízko, našim cieľom je aby si každý z chuti zahral, a samozrejme za svoju snahu aby bol aj každý odmenený”, doplnil Líška, ,,ďakujem ako organizácii Hokejové talenty o.z., tak aj Jankovi Lacovi, Jožkovi Kasanickému, Martinovi Cibákovi, Kikovi Kriškovi a ďalším za ich pomoc pri organizovaní.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria na FB Hokejových talentov TU

 


Text: PR Hokejové talenty 
Foto: Hokejové talenty, rodičia, organizátor 

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie