Hlavným dôvodom pre nový prístup v rozvoji zručností je oveľa aktívnejšia úloha samotného hráča a tým aj lepšie výsledky v učení.
Metodika SZĽH

Turnaj European Hockey Games 2022 v Liptovskom Mikuláši je úspešne za nami

 

Medzinárodný turnaj dorastencov European Hockey Games (EHG) máme za sebou. Séria týchto turnajov sa koná počas sezóny 2022/2023. U nás v Liptovskom Mikuláši sa konal druhý v poradí.

Za Drakov LM sme mali dva mužstvá rozdelené na White a Red. Príležitosť tak dostali všetci hráči vrátane tých z juniorky, ktorí môžu hrať aj za dorast. Celkovo sa na turnaji predstavilo 33 hráčov a 5 brankárov, ktorí dokopy odohrali 12 zápasov za 4 dni.

 

 

  

 

Myšlienka EHG je výborná vzhľadom na to, že možnosť porovnať sa majú tímy zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.
Už pri podaní prihlášky do turnaja a počas prvého turnaja v Plzni náš klub jednal s organizátormi EHG, aby sa turnaj konal aj u nás v Liptovskom Mikuláši. Ako tréneri tak aj vedenie o.z. vítame, že sa to poradilo dotiahnuť do úspešného konca.

,,Hráči sa konfrontujú s medzinárodným hokejom. Vidia, aké majú nedostatky a aj to, v akých technických zručnostiach, herných obranných či útočných činnostiach sa musia zlepšiť. Zároveň sa musia adaptovať na vyšší level a úroveň hokeja, na aký boli zvyknutí doteraz,’’ povedal o turnaji hlavný tréner Vladimír Urban. ,,V týchto zápasoch musia robiť technické a herné činnosť v rýchlosti, pod tlakom, neustále korčulovať s pukom aj bez puku či zvyknúť si na tvrdú ale čistú hru telom. V príprave na ľade sme práve na takéto činnosti kládli dôraz a na tréningu na to neustále hráčov nabádali. Na konci predsúťažného obdobia sme sa zamerali práve na herný systém - založenie útoku, presilovky a napádanie. Takého ťažké zápasy, ako boli na tomto turnaji, nás čakajú počas celej sezóny v extralige dorastu.’’

 

  

  

 

,,S kolegom Jurajom Kadlubiakom chceme takto poďakovať organizátorom, klubu, vedeniu JL arena ako aj všetkým zúčastneným, ktorí sa podielali na hladkej organizácii turnaja,’’ ukončil Urban.

 

Týmto turnajom sa zároveň rozhoduje o konečnej nominácii hráčov dorastu na sezónu 2022/2023. Náš klub je od svojho založenia po prvý krát v situácii, keď máme dostatok hráčov v kategórii dorast. Títo hráči s nami vyrastali postupne od založenia o.z. Tým, ktorí sa na nominačku nedostanú, budú ponúknuté ďalšie možnosti ako zostať hrať hokej.

 

V máji sa hral turnaj European Hockey Games, ale celkove sa všetky zápasy, ktoré hráme, rátajú do European Hockey League. Takéto turnaje (European Hockey Games) sa budú hrať pravidelne. Druhý sa odohral teraz v auguste, ďalší by mal byť na Vianoce a potom v apríli 2023. Dejiská turnajov sa dozvieme priebežne. Zhodnotenie našej účasti na EHG v Plzni (máj 2022) si prečítate tu

 


Text: PR Draci LM, tréneri
Foto z dňa 28.8.2022: Draci LM (red) - Tigers Zlín (6:1), Draci LM (white) - Szekely Academy - Maďarsko (1:5) 

 


HRÁČI ZHODNOTILI JEDNOTLIVÉ ZÁPASY

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - Pilsen Wolves 4:1 / 29.8.2022

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - OGN Academy 6:3 / 29.8.2022

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - Budapest Jegkorong Akademia 4:4 / 30.8.2022

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - Budapest Jegkorong Akademia 4:4 / 30.8.2022

video na Youtube s Jánom Zimánim

 

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - Szekely Academy 4:2 / 30.8.2022

 

European Hockey Games / Draci LM (red) - Vienna Capitals 1:0 / 31.8.2022

 


 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie