Moderný ľadový hokej potrebuje hráčov schopných vedieť prečítať hru a rýchlo reagovať ako kolektív v rôznych ofenzívnych a defenzívnych situáciách.
Metodika SZĽH

Zápas dorastencov Hokejových talentov a Popradu

21.05.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

 

Dočkali sme sa! Po dlhej dobe sme mohli hostiť zápas s Popradom. Ako do dopadlo a pohľad trénera sa dočítate nižšie. 
 

  Zápas

  Dorast HT MHK 32 LM – HK Poprad

  Dátum   21.5.2021
  Miesto   LM – JL aréna
  Výsledok   2 : 6 (0:3, 0:3 a 2:0)
  Tréneri   L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

 

 

Tento zápas v nezvyčajnom období v 1 týždni letnej prípravy sme dohodli vďaka našej príprave na ľade v tomto období a že hráči Popradu majú ešte k dispozícii možnosť tiež trénovať na ľade po sezóne.

Zápas nám poslúžil na spestrenie našej prípravy po nezvyčajnej sezóne a chceli sme aj vyskúšať viacej mladších chlapcov, ktorí sú buď vekom kadeti (boli 6), alebo ešte len ôsmaci (boli 3). Chýbali viacerí hráči, ktorí tvorili kostru v skončenej sezóne.

Niektorí mladší chalani hlavne útok Kriška, Sejna a Mišák a v obrane Kadlubiak sa veľmi dobre adaptovali a dokázali byť nebezpeční v útoku a aj pozorne bránili. Niektorí tí mladší sa naopak veľmi ťažko adaptovali a hrali s prílišným rešpektom. Zistili, že na dorastenecký hokej ešte nie sú celkom pripravení, lebo ten jej o veľmi dobrom korčuľovaní, rýchlejšom prístupe protihráčov a aj o mnohých fyzických kontaktoch, čo bol pre niektorých chalanov ešte problém a ťažšie sa s tým vyrovnávali.

Naopak súper prišiel v momentálne najsilnejšej zostave a hlavne v prvých dvoch tretinách bol lepší hlavne kombinačne a využívali naše chyby a nepresnosti na prečíslenia. Tieto dokázali aj využiť.

 

 

Výsledok v tejto fáze prípravy určite je najmenej dôležitý a pre nás bol obrazom aktuálnych schopnostiach hlavne mladších chlapcov. Tých sme zatiaľ nemali možnosť sledovať v zápasoch, ktorým treba ale ešte veľa na sebe popracovať a naopak pozitívne bolo, že sme v poslednej tretine dokázali súpera prevýšiť, čoho výsledkom boli 2 naše góly v sieti Popradu.
 

Ďalšiu fotogalériu nájdete na našom facebooku (rodičia a hráči, pýtajte si u trénera odkaz na všetky fotky). 


Text: tréner Vladimír Bella
Foto: PR Hokejové talenty / Lukáš Horváth

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie