Dnes už nestačí mať napríklad „dobré ruky“, aby hráč mohol hrať v elitnej kategórii. Je potrebné byť zároveň vyzretým športovcom, rozumieť ofenzívnym aj defenzívnym aspektom hry a – čo je najdôležitejšie – mať schopnosť dokázať nájsť cestu ku krátkodobému a hlavne dlhodobému úspechu v športe.
Metodika SZĽH

Zápasy 40. týždňa - súperom sme nedali vydýchnuť

12.10.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

Súperom sme počas víkendu 9. a 10. októbra nedali vydýchnuť.

Dorast

9. Súťažný zápas Dorastu HC Lučenec -  HT MHK 32 LM, z dňa 9.10.2021 v LC
Výsledok: 1:9 (1:2, 0:4 a 0:3)

Víťazstvo sa počíta, no s predvedenou hrou nie sme úplne spokojní. Je pomerne náročné motivovať hráčov v podobných zápasoch. Ak sa chcú hokejovo posunúť, musia sa vedieť vysporiadať aj so slabšími súpermi a o výsledku by malo byŤ rozhodnuté už po prvej tretine. Pre chlapcov hľadáme možnosti zahrať si s extraligovými súpermi.

10. Súťažný zápas Dorastu HC Lučenec -  HT MHK 32 LM, z dňa 10.10.2021 v LC
Výsledok: 1:7 (0:1, 0:5 a 1:1)

Dnešný zápas sme začali náporom a väčšinu 1. tretiny sme hrali u súpera, ktorý sa zameral na bránenie a keďže sme boli málo dôrazní v koncovke, tak smeč dokázali streliť gól až na konci tretiny. V druhej tretine chalani zabrali a strelili 5 pekných gólov a naša hra bola na celkom dobrej úrovni. Prišlo však uspokojenie v poslednej tretine a súper strelil z brejku čestný úspech a z herného kŕču sme sa už do konca zápasu nedostali a tak bol konečný výsledok celkom prijateľný pre domácich, aj keď sme naplno bodovali my.
Tréneri: L. Karaffa, V. Bella, M. Uram

Kadeti

PP-LM 11:6 (sobota)
Tough game against a high quality opponent. Ultimately our lack of defensive awareness especially in the first period wound up being a deciding factor for the end result. We need to be more prepared to create offense by prioritizing defense first.
However, on a much more positive note, some of our players stepped up and showed mental strength and leadership in a bad situation. They rallied the team to play until the end. Though the result was not good, it was great to see the attitude on the bench and in the dressing room. This translated onto the ice, and our game improved significantly as it went on.

Player of the game was unanimously our captain Patrik Šálka, who not only scored a hat-trick, but also encouraged and pushed his teammates with constant energy for the full 60 minutes. His leadership was what the team needed in a difficult game.

Michalovce -LM 6:3 (nedeľa)
Overall not a good team performance today. Game was lost in the second period. Today we missed defensive assignments and concentration lapsed one too many times. Opponent got too many high quality chances from the few shots they had.
We must focus more on the fundamentals, and this will carry over to the training process. Second game where we lost despite outshooting the opponent (19-32). To be successful we need focus and discipline for the entire 60 minutes, especially on the defensive side of the game.

Kadeti na Šírave.

8 hokejová trieda

LM - ZV 4:1
Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme využili viac šancí ako súper. Podržali nás brankári Kozel a Jurčo. S trenerom hostí sme sa zhodli, že to bol zápas, aký by mali hráči hrať každý víkend - vyrovnaný, napínavý, korčuľovalo sa hore -dole. Pochváliť musíme celé mužstvo za tímovú spoluprácu. Stále je čo zlepšovať a hráči sa nemôžu uspokojiť s výkonom, ale dostať ho na ešte vyšší level.

7 hokejová trieda

LM-ZV 6:10
Prvá tretina bola veľmi dobrá, chalani hrali s chuťou, nahrávali si, korčuľovali a vhrali ju 4:2. Ppotom prišlo nespokojné uspokojenie a v priebehu pár minút Zvolen otočil. Do konca druhej tretiny sme sa nespamätali a prehrali sme ju 0:6. V poslednej časti zápasu sa chvlapci snažili otočiť stav ale nepremenili vela šancí aj keď sa do nich dostávali. Chlapcom na konci nemožno odoprieť snahu.

6 hokejová trieda

Turnaj v Žiline
ZA - LM 2:4; LM- Altis 3:8
V 1.zapase sme boli lepším družstvom a zaslúžene sme vyhrali.

V 2. Zápase nám ubudla sila. Slabšie sme korčuľovali, bolo badať na niektorých hráčoch, že už majú toho dosť. Vyzdvihol by som výkony niektorých hráčov, ktorí síce nedali gól, ale vytvárali si svojou hrou pekné šance. Napriek tomu, že máme pomerne veľkú maródku u šiestakov, sme radi, že sa nám podarilo odohrať turnaj.

Turnaj v Martine
za účasti mužstiev HT L.M, MHK Martin a HK Púchov

Prvý zápas proti Martinu sme vyhrali všetky minizápasy. Chlapci hrali veľmi dobre a strelecky sa chytili aj chlapci z piateho ročníka, ktorí zastúpili chorých šiestakov.

Druhý zápas proti Púchovu sme všetky minizápasy remizovali, kde mrzí hlavne druhý a tretí minizápas kde sme súpera prestrielali. Chlapcom som poďakoval za výkon a pochválil som ako starších, ktorí medzi seba zobrali mladších z 5HT, tak aj mladších, ktorí bojovali a nestratili sa a mali možnosť vidieť ako to vyzerá u starších.

3 hokejová prípravka

Konal sa zväzový turnaj. Hrali mužstvá BB a Brezno. Všetci chlapci si zahrali s chuti. Hlavné pre nás bolo, že sme videli ako im hra chutila a samozrejme nechýbala radosť z hry.

Text: PR Hokejové talenty / tréneri