V mnohom sme tvory, ktoré žijú podľa svojich návykov, a tieto návyky vytvára prostredie, v ktorom žijeme. V dobrom aj v zlom.
Metodika SZĽH

Zápasy 5. týždňa - na plný plyn

Školské polročné prázdniny, ktoré vyšli na piatok, nám umožnili odohrať extra deň zápasov. Dohrávali sa tak odložené ligové zápasy a každé družstvo čakala nová výzva.

Dorast

PB - LM (5:2) z 5.2.2022
Narazili sme asi na najlepšieho súpera v súťaži, ktorý sa na nás veľmi dobre pripravil a bol efektívny v zakončení a prečísleniach do ktorých sa dostávali po našich chybách. Mali sme síce prevahu ale chýbal nám väčší dôraz a tlak do brány a tak bol ich brankár najlepším hráčom. Asi sme potrebovali takúto "facku", no taký je hokej, každý raz musí prehrať.

PB - LM (2:9) zo 6.2.2022
Dnes sme nastúpili do zápasu s veľkým elánom a z nášho tlaku prišli 4 góly v 1. tretine. V podobnom nasadení sme pokračovali aj v 2. časti a tak skóre narástlo na 1:8. V záverečnej tretine prišli zbytočne vylúčenia ale zápas sme už bez problémov dotiahli do zaslúženého víťazného konca. Ukázalo sa že každý zápas je iný a treba vždy nastúpiť na zápas čo najlepšie pripravený. Tréneri:. Karaffa, Uram a Bella.

Kadeti

LM - DK 4:2
Súper prišiel posilnený o starších chlapcov ale naši hráči sa nezľakli. Práve naopak, ešte viac ich to namotivovalo k zodpovednému kolektívnemu výkonu.Povzbudzujúce bolo, že chlapci zobrali zápas pod svoju kontrolu hneď od začiatku. Iniciatíva bola počas celých 60 minút na našich hokejkách a naša ofenzívna hra sa premenila na ,,boj" so súperovým kvalitným repre brankárom (pomer striel 57:23). Pochvala za prístup patrí všetkým chlapcom.

PO - LM 8:5
Po včerajšom výbornom výkone sa chlapci uspokojili a mysleli že to pôjde samé,no vieme že tak to nefunguje.Zápas sa nám nevydaril,slabo sme korčulovali a robili chyby v defenzíve.Pozitívom bolo že sme dotiahli zapas z nepriaznivých 4:0 na 5:4 ,ale to bolo z našej strany všetko,naši brankari tiež nemali svoj deň.Ale taky je hokej raz ti, ide inokedy nie.Zajtra je nový deň a my sa opäť na tréningoch vrátime k našej poctivej práci.

8 HT

LM - BB 6:8
Bol to obojstranne rýchly, korčuliarsky a dynamický hokej s aktívnym forecheckom aj backcheckom. Hralo sa hore - dole s vytváraním množstva šancí (dali sme 6 tyčiek). Chlapci mali po zápase smutné hlavy, veď samozrejme každý chce vyhrať. Ale počas celých 60 minút prevládala snaha, vôľa, chcenie. Z toho, samozrejme, vyplynuli aj chyby z ktorých si vezmeme ponaučenie. Bodaj by bolo takýchto dobrých zápasov čo najviac.

7HT

MT - LM 1:8
Od začiatku sme nastúpili v dobrom teme. V celom zápase sme boli lepší, súper hrozil hlavne z brejkov, ktoré ale vyriešil náš brankár. Postupom času však chlapci začali hrať viac individuálne a hra stratila to, čo by sme u hráčov práve chceli vidieť. Je to pre chlapcov ďalšia skúsenosť.

6 HT

LM - BB 3:3
1. tretina bola bez dôrazu v zakončení, nechodili sme pred bránu súpera. V 2. tretine sme to zlepšili a vyhrali sme ju. Góly sme dali z dorážok a zo situácií, kde brankár toho moc nevidel. Chlapci ako aj obaja naši brankári podali bojovný výkon a zaslúžia si pochvalu. LM - BR 6:0 Niekedy je súper náročnejší, niekedy však kladie minimálny odpor. V tomto prípade si naši chlapci z chuti zastrielali na bránu.

5 HT

MT - LM 12:6
Prvé 2 tretiny sa jednalo o vyrovnaný zápas. V tretej nám super odskočil, čo sa dalo čakať, keďže nás bolo 11 a z toho 4 hráči sa zapojili do tréningu len vo štvrtok. Každopádne všetci sa snažili aj keď v zakončení nám to nešlo podľa predstáv. Brankári dnes boli obidvaja štvrtáci a ukázali pár výborných zákrokov, keď podržali chalanov.

3HP

Turnaj v RK V Ružomberku sa vo štvrtok uskutočnil turnaj 3HP s tímami z LM, RK a BB. Pri jedných z našich najmladších hráčov môžeme len s radosťou podtrhnúť radosť z gólov a nadšenie z hokeja. Aj v tomto prípade by tréneri týmto radi poďakovali chlapcom aj dievčatám za prístup a hru.

Text: PR Hokejové talenty
Fotky: Archív Hokejové talenty