Z dôvodu unikátnych pohybových charakteristík a zvyšujúcich sa požiadaviek na výkon v športovom odvetví sa tréning mimo ľadu čoraz väčšmi zameriava na konkrétny šport s cieľom vyhovieť viacerým potrebám športovej špecializácie a zabezpečuje, že sú adaptačné procesy v súlade s nárokmi individuálneho herného výkonu počas zápasu.
Metodika SZĽH

Zápasy 6. týždňa - zahrali sme, čo sme vedeli

Ďalší zápasový týždeň doma aj vonku, naši chlapci nezaháľali a popasovali sa s každým súperom.

Kadeti

STZ-LM 3:9
After a weak first period, and some adjustments during intermission, boys started to play more on their own level. Good puck movement, good attitude, and definitely a team win. The game was won basically in the second period, where our team allowed only 3 shots on our net. A big plus to our third line, who played 60 minutes of high-intensity hockey and had excellent chemistry. They provided the rest of the team with good energy for the whole game with their mentality. In these games, we still need to focus from the start and give a solid 60-minute performance.

7 HT

RK-LM 6:4
Zápas sme začali s tým, že sme podcenili súpera, aj keď sme si o tom na začiatku niečo povedali. Následne sa v tom duchu viedol celý zápas. RK na nás vyleteli a hrali nátlakovo, vytvárali si šance a boli lepším tímom. Vďaka brankárovi sa prvá tretina skončila 1:1. Cez prestávku sme si o tom niečo povedali, ale ako sa hovorí, nepadlo to na úrodnú pôdu. Druhú tretinu sme prehrali 4:2.
V tretej tretine sme sa zlepšili, vytvárali sme si šance, ale nepresadili sme sa. Podarilo sa nám to iba raz a posledný gól sme dostali do prázdnej brány. zaslúžene sme prehrali. Snáď nám táto facka pomôže a v budúcom zápase podáme lepší výkon.

6 HT

DK-LM 0:6
Jednoznačný výsledok a krásny zápas čo sa týka detí, ktoré hrali jeden za druhého. Snažili sa medzi sebou aby každý dal chalan gól. Zápas sa hral viac menej na jednu bránku a bol to súboj našich hráčov s naozaj kvalitným brankárom ktorý ich prvú polovicu zápasu privádzal do zúfalstva. Keď prvá tretina skončila 3:2, v druhej sme prehrávali už 3:0 a chlapci to vytiahli na 8:3 pre nás. V tretej tretine sme už boli rozbehnutí a sebavedomejší v zakončení.

ZV-LM 6:0
Kvalitný súper, ktorý mal jednu päťku, ktorá pravidelne hráva za siedmakov, čo bolo v zápase vidieť. Prehrávali sme osobné súboje a predčili nás vo všetkých herných činnostiach. Určité úseky hry sme sa im aj začali vyrovnávať, ale vždy ked sme súpera aj mierne zatlačili, tak po strate puku to skončilo góom do našej brány. To nás ešte viac psychicky ubíjalo. Pochvalu za to, že hrali až do konca si zaslúžia možno 4-5 chlapci, čo je žalostne málo. Ostatní sa viac menej len zúčastnili.

5 HT

Sobota - LM - ZV 4:16
Nedeľa - RK - LM 4:7
Veľký rozdiel v prístupe k jednotlivým zápasom, čo sa ukázalo na výsledku. Zo Zvolenom sme mali aj dost šancí a dobrých, ale slabým dôrazom sme nedokázali dávať góly a naopak súper nám dal gól vždy skoro hneď po takomto našom dobrom úseku. Dnes to bola úplne iná atmosféra a aj keď nám RK dal 2 góly hned na začiatku, tak potom sa chlapci dvihli a tímovým výkonom otočili zápas. V obidvoch zapasoch si znova zachytali aj 4-taci a znova pomohli a podržali.

Text: PR Hokejové talenty
Fotky: Archív Hokejové talenty