Deti sa učia lepšie vtedy, keď sú viac vtiahnuté do hry, preto je niekedy lepšie nechať ich len hrať sa.
Metodika SZĽH

Zápasy dorastu: HT MHK 32 LM – HK Spartak Dubnica. Vstup do sezóny víťazne pre našich

12.09.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

Prvý septembrový víkend patril zápasom dorastu. Tí vycestovali vonku do Dubnice nad Váhom, kde v sobotu aj v nedeľu odohrali prvé súťažné zápasy sezóny 2021/2022.

1. Súťažný zápas Dorastu: HK Spartak Dubnica - HT MHK 32 LM, z dňa 11.9.2021 v Dubnici Výsledok: 1 : 11 (0:3, 0:3 a 1:5) Konečne sme dočkali súťažného zápasu po takmer roku. Všetci sme sa tešili a verili že štart bude úspešný. Mali sme dobrý nástup do zápasu a rýchlo sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Boli sme korčuliarsky aj kombinačne lepší a v závere 1. tretiny sme strelili 3. gól. To chlapcov uspokojilo a prispôsobili sa súperovi, ktorí nedosahoval naše kvality.

V druhej polovici 2, tretiny sme však 3 krát udreli a zápas bol pre nás rozhodnutý. V poslednej tretine to už bola naša exhibícia a tu chlapci ukázali niekoľko ukážkových akcií s kvalitným zakončením, len škoda že súper v závere zápasu streli čestný úspech, čo ale nezmenilo nič na našom zaslúženom vysokom víťazstve, ktorým sme dúfam začali naše ťaženie za ďalšími kvalitnými výkonmi aj dobrými výsledkami.

L. Karaffa, M. Uram a V. Bella

2. Súťažný zápas Dorastu: HK Spartak Dubnica - HT MHK 32 LM, z dňa 12.9.2021 v Dubnici Výsledok: 1 : 6 (1:1, 0:1 a 0:4) Zas sa ukázalo že každý zápas je iný a netreba súpera podceňovať. Po včerajšom vysokom víťazstve začali chalani zápas vlažne a rýchlo sme inkasovali. Súper zmenil taktiku a úporne bránil, na čo sme dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie dobre chytajúceho brankára súpera. Chlapci boli zbytočne nervózni, mali horší pohyb a viazla kombinácia. V závere tretiny sme síce dokázali vyrovnať, ale to chalanom nepomohlo dostať sa z herného kŕča.

Mali sme síce v 2. tretine platonický tlak, ale šancí bolo málo a malým vykúpením bol vedúci gól v závere tretiny, keď sme už museli miešať so zostavou. V tretej tretine sme už ale zatlačili súpera a definitívne sme ho zlomil 9 minút pred koncom, keď sme dali tretí gól, ktorí chlapcom nalial sily a konečne aj chuť a z veľkého tlaku v závere sme pridali ešte tri góly. Vezieme si tak domov plný bodový zisk a dúfame, že aj ponaučenie do ďalších zápasov, aby sa nám podcenenie súpera nevyplatilo, čo sa našťastie dnes nestalo.