Moderný ľadový hokej potrebuje hráčov schopných vedieť prečítať hru a rýchlo reagovať ako kolektív v rôznych ofenzívnych a defenzívnych situáciách.
Metodika SZĽH

Zápasy dorastu: HT MHK 32 LM – HT Brezno opäť víťazne pre našich

19.09.2021 / Aktuality HT Zápasy a turnaje

3. súťažný zápas Dorastu: HT MHK 32 LM - HK Brezno, z dňa 18.9.2021 v LM. Výsledok: 8 : 5 (3:0, 1:3 a 4:2) V premiérovom zápase na domácom ľade sme nastúpil s veľkým odhodlaním a boli sme od začiatku zápasu aktívnejší a tlačili sme súpera, ktorý nás zastavoval často len nedovolene a z presilovky o dvoch hráčov sme sa ujali vedenia. Boli sme aj naďalej aktívni a priadli sme do konca tretiny ďalšie dva góly.

Tento náskok nás ale až moc upokojil a súper, ktorý mal svoju kvalitu ožil a dokázal po našich chybách dva krát znížiť na rozdiel gólu a na vyrovnanie chýbalo len málo. Z herného kŕča sme sa po zvýšení aktivity v tretej tretine dostali tromi zlepenými gólmi a keď sme pridali ďalšie dva, zdalo sa že je rozhodnuté. Prišlo však znovu poľavenie a hostia za 14 sekúnd strelili da góly.

Viac sa už však už na konci zápasu neudialo a mohli sme sa tešiť z prvého domáceho víťazstva v tejto sezóne, aj keď sme mali herné rezervy.

L. Karaffa, V. Bella

4. súťažný zápas Dorastu: HT MHK 32 LM - HK Brezno, z dňa 19.9.2021 v LM.
Výsledok: 3 : 1 (0:0, 2:1 a 1:0) Bol to nadpriemerný zápas v 1. lige, ktorý bol v 1. tretine vyrovnaný, aj keď sme v jej závere v presilových hrách mali niekoľko celkom dobrých príležitostí, ale skóre sa nemenilo. Druhé dejstvo začali lepšie hostia z Brezna a zaslúžene išli do vedenia, ale postupne sme sa im vyrovnali a začali sme získavať prevahu a otočili sme výsledok v náš prospech.

V poslednej tretine sme vyvinuli na hostí veľký tlak a takmer 15 minút sme hrali u nich v pásme, ale nedokázali sme prekonať ich pozorného brankára a tak sme mohli v závere pykať, keď hostia dostali dve presilovky a a na konci prvej mali navyše výhodu prísne nariadeného trestného strieľania, ktoré ale náš dobre chytajúci brankár Marek zlikvidoval a v závere pri power play hostí sme pridali navyše v oslabení tretí gól do prázdnej bránky.

Výsledok a fakt, že sme dokázali náš výkon stupňovať nás teší a dúfame že to bude posun k ešte lepším výkonom celého družstva, lebo potenciál na to máme!