Podpora autonómie (čiže samostatnosti) detí, ako aj vytvorenie dostatku príležitostí na voľnú, ale aj riadenú hru pri športovaní sú dôležité pre rozvoj motivácie a zdravého prístupu k športu vo všeobecnosti.
Metodika SZĽH

ZHODNOTENIE: Naši najstarší hráči v Námestove vyhrali turnaj. 4 dni v bubline využili naplno

15.04.2021

 

AKTUALIZOVANÉ 18.04.2021
 

Naši najstarší chlapci dnes odcestovali do bubliny v Námestove. Na priateľský turnaj medzi 4 mužstvami sa tešia hráči aj tréneri.  
 


,,Veľmi sa teším, konečne môžeme hrať dáke zápay. Myslím, že sme v tíme dobre pripravení, ale všetko sa ukáže až na ľade,’’ povedal obranca Samo. 

Do bubliny sa dostali po dvojfázovom testovaní v utorok a v stredu. Zúčastňujú sa 4 družstvá: HT MHK 32 Liptovský Mikuláš, HC Topoľčany, LIBA ACADEMY 11 Košice, HOBA Bratislava.
Vo štvrtok čakajú všetkých tréningy. V piatok, sobotu a v nedeľu sú naplánované zápasy formou priateľského turnaja.

,,Najlepšie je, že chalani majú túto možnosť zahrať si zápas a zároveň zmeníme aj prostredie. Družstvá okrem Košíc nepoznáme, nevieme koľko a ako trénovali, preto akúsi stratégiu nepripravujeme. Veľa sa ukáže na mieste, na ľade,’’ povedal Vladimír Bella, asistent trénera pre dorast a vedúci výpravy. Ako tréneri sa zúčastňujú aj Jerguš Čáni a hlavný tréner dorastu Ladislav Karaffa. 

Hneď po príchode sa šlo na tréning na ľad a do posilňovne. Po spoločnej večeri si chalani boli zahrať ping pong a basketball a postupne ulahli do postelí. Všetci vyzerajú spokojne a užívajú si to tu, zhodujú sa tréneri. 
Zajtra (piatok 16. apríla) to bude veselšie. Doobedu budeme hrať špeciálne mini zápasy a poobede normálny zápas.

SZĽH sa takouto formou snaží vytvoriť podmienky pre dorastencov a staršie kategórie. Veríme, že s uvoľnením opatrení budú umožnené tréningy na ľade aj pre ďalšie ročníky.

 


PIATOK 16.04.2021

Okrem raňajok a obeda máme za sebou aj 2 minizapasy s Topoľčanmi (každý po 2x10min.). Hralo sa vo formáte 3 na 3, kde sme chalanov rozdelil po 10 do družstva.Starší vyhrali svoj zápas 8:1 a potom mladší 4:3.

Bolo to zaujímavé spestrenie, kde si vyskúšali takýto nezvyčajný formát zápasu, kde treba úplne ináč reagovať a spolupracovať ako v klasickom zápase. Všetci hrali s veľkou chuťou a dobrým nasadením. Tréneri si všimli aj zjavné výpadky v tréningovom procese.

Poobede o 15-tej nás čakal normálny zápas s Topoľčanmi na 3x15 minút čistého času. Ten sme vyhrali 6:1. Boli sme jednoznačne lepší a už v 1. tretine, ktorú sme vyhrali 4:1, sme dominovali.
Chalani si užili ozajstný zápas po pol roku, čo bola neskutočne dlhá doba. Už teraz sa tešia na zajtra, kde si 2x zmeráme sili s Hoba Bratislava v rovnakých formátoch.

 


SOBOTA 17.04.2021

Náš sobotňajší súper bol Hoba Bratislava. Doobedu sa nieslo v znamení kratších zápasov vo formáte 3:3. Brankári čarovali v bránach a chalani si v útoku dochuti zakombinovali a strelili veľa pekných gólov. Výsledky 11:0 a 6:0 to len podtrhujú. 

Poobede sme pokračovali s nádejou, že v rovnakom nasadení chalani odohrajú aj klasický, dlhší zápas. Aj keď na oboch mužstvách bolo vidieť únavu, všetci sa pustili do zápasu s nadšením. Kvalita bola na našej strane a zápas sme vyhrali 8:5. 


NEDEĽA 18.04.2021

Tak dobojované! Dnes bol výborný, posledný zápas turnaja, ktorý sme hrali s Košicami. Bolo toskutočným vyvrcholením turnaja a navyše s našim víťazstvom 3:2.
Z pohľadu trénerov chalani veľmi dobre plnili to, čo od nich vyžadujeme. Bez ohľadu na konečný výsledok sme boli s kolektívnym výkonom nadmieru spokojní.


ZHODNOTENIE BUBLINY

Celkovo tieto 4 dní splnili naše očakávania. Otestovali sme si aj mladších perspektívnych hráčov, ktorí veľmi dobre zapadli. Starší chalani ich dobre prijali a vo všetkom im pomáhali. To určite prospelo celému kolektívu a všetkých nás to pozitívne naladilo.

Tento priateľský turnaj umožnil chlapcom zahrať si poriadny zápas po takmer roku. Boli sme viac ako vyrovnaný súper. 

Je vidieť, že v Hokejových talentoch sme zúročili tvrdú prácu za uplynulé mesiace. Kvalitný základ pre našich hráčov bola poctivá príprava na suchu a zoom tréningy. V novej sezóne budeme mať vysoké ciele a veríme, že toto je začiatok, ktorý všetkých motivuje do ďalšej práce.  

 


Text: PR Hokejové talenty a tréneri Vladimír Bella, Jerguš Čáni a Ladislav Karaffa
Foto: archív Hokejových talentov

Odkaz na štatistiky na stránkach SZĽH tu.

Celý fotoalbum na Facebooku nájdete na tomto odkaze

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie