Dnes už nestačí mať napríklad „dobré ruky“, aby hráč mohol hrať v elitnej kategórii. Je potrebné byť zároveň vyzretým športovcom, rozumieť ofenzívnym aj defenzívnym aspektom hry a – čo je najdôležitejšie – mať schopnosť dokázať nájsť cestu ku krátkodobému a hlavne dlhodobému úspechu v športe.
Metodika SZĽH

Zo Švédska s novou iskrou - zhodnotenie účasti na medzinárodnom turnaji Hv71 Prolympia Trophy U13

 

Na konci hokejovej sezóny vycestovali šiestaci Hokejových talentov MHK 32 o.z. do Švédska, aby si na turnaji Hv71 Prolympia Trophy U13 zmerali sily so svojimi rovesníkmi. 
V hokejovej aréne Husquarna Garden (Jönköping) sa zišlo celkovo 8 tímov mladých hokejistov ročníka 2009 alebo neskôr (U13).

 

 

Hokejové talenty mali zastúpenie v dvoch mužstvách, bieli a modrí. Celkovo 28 hráčov absolvovalo hneď po prílete prehliadku štadióna, celého zázemia a nakoniec si zastrieľali v tzv. skills corner (strelnica). Deň zavŕšili zápasom domáceho A mužstva HV 71, čo bol pre všetkých veľký zážitok. Nasledujúci deň absolvovali tréning na ľade a poobede prípravné zápasy s domácim HV 71. Turnaj prebiehal 18.-20.marca 2022 a každý tím odohral deväť zápasov 2x15min. 

 

,,Na turnaji sme zažili všetky emócie, radosť aj smútok, vyhralo sa aj prehralo. Chlapci do toho vložili všetko,'' povedal tréner 6. triedy Hokejových talentov Jerguš Čáni. ,,Podstatné však je, že sa naši hráči v kvalitnej konkurencii nestratili. Ukázali, že ich hokej baví a boli vyrovnaný súper. Zároveň to bola vzácna skúsenosť vidieť, ako hokej funguje v inej krajine a že musia na sebe neustále pracovať.'' Celý turnaj vládla priateľská atmosféra. 

 

 

Po športových výkonoch bola príležitosť aj obzrieť si okolie mesta Jönköping. Aj tieto aktivity pomohli utužiť kolektív.  

,,Ďakujeme klubu HV 71 za pozvanie a starostlivosť počas celého turnaja. Poďakovanie patrí aj rodičom, bez ktorých by to nebolo možné. Celý tento turnaj je určite ďalšou motiváciou pre nás všetkých a odnášame si veľa nezabudnuteľných zážitkov,'' doplnil Čáni. 

 

3. miesto Modrí - Hokejové talenty MHK 32 LM, o.z. 
6. miesto Bieli - Hokejové talenty MHK 32 LM, o.z. 

 

O výprave šiestakov sa dočítate aj v č.46 regionálnych novín MY 

odkaz na článok myliptov.sme.sk

 


Text: PR Hokejové talenty
Foto: archív rodičov

 

Newsletter

Generálni partneri

Hlavní partneri

Lokálni partneri

Partneri

Verejné inštitúcie